WARSZTATY FESTIWALOWE

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresm: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Dla dzieci (7-12 lat)

Jestesm kuratorem/ką
O czym mówią zdjęcia? Kim jest ich autor? Na czym polega rola kuratora/ki? Zapraszamy na wspólne oglądanie festiwalowych wystaw! Wybierzemy najlepsze fotografie, stworzymy do nich własne opowieści, a może też uda się nam zdziałać coś twórczo!
Liczba miejsc: 30 (2 grupy x 15 osób)
I grupa: 8 września (niedziela)
12:00 -14:00, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
II grupa: 22 września (niedziela)
12:00-14:00, Dom Kultury ?Śródmieście?, ul. J.Kilińskiego 13

Dla młodzieży (13-18 lat)

Fotografia prasowa
Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami fotografii prasowej, a także fotoreportażu. Doświadczeni fotografowie opowiedzą jak szukać tematu, komponować zdjęcia. Warsztaty skierowane do osób, które już fotografują, a także tych, które chciałyby zacząć swoją przygodę z fotografią.
Liczba miejsc: 20 (2 grupy x 10 osób)
Spotkanie organizacyjne: 12 września (czwartek)
19:00, Galeria im. Sleńdzińskich

Wytnij sobie zdjęcie
To warsztaty szablonowe. Połaczymy fotografię ze street artem. Weź ze sobą ulubioną fotografię: swój portret, portret siostry, brata, przyjaciół, zdjęcie psa, domu. Przynieś fotografię, którą naprawdę lubisz. Zeskanujemy ją i wytniemy! Zobaczymy, jak wyglądają ich szablonowe wersje! A może w którymś z was odezwie maestro szablonu ? Banksy!
Liczba miejsc: 15 osób
Warsztat: 21 września (sobota)
11:00-15:00, Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Legionowa 2

Dla wszystkich

Fotoedycja
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, na czym polega edytowanie zdjęć, wybieranie i układanie ich w opowieści. Warsztaty poprowadzi Grzegorz Dąbrowski ? fotograf, autor wielu projktów fotograficznych m.in. ?Ex oriente lux?, a także kurator wystaw m.in. ?Augustis? i ?Antoni Zdrodowski?
Liczba miejsc: 10 osób
Warsztat: 14 września (sobota)
11:00-15:00, Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2

Oświetlenie w plenerze
Jak wykorzystywać oświetlenie do zdjęć, to naturalne, a także przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu? Podczas warsztatu uczestnicy nauczą się posługiwać profesjonalnym sprzętem oświetleniowym w plenerze oraz urządzeniami do pomiaru światła i koloru ? światłomierz, kolorymetr.
Zapraszamy wszystkich chętnych, kto nie znajdzie się na liście uczestników, będzie mógł posłuchać z drugiego planu, a może i zostać na chwilę modelem/ką!
Liczba miejsc: 15 osób
Warsztat: 15 września (niedziela)
12:30-15:00, Rynek Kościuszki

Fotografia poklatkowa
Czy zdjęcia mogą się ruszać? Jak z fotografii zrobić film? Czy potrzebne jest coś oprócz aparatu? - odpowiedzi szukajcie podczas warsztatu. Zapraszamy z aparatami (bez też), głową pełną pomysłów i dobrym humorem!
Liczba miejsc: 15 osób
Warsztat: 22 września (niedziela), 12:00-15:00, Centrum im. Ludwika Zamenhoa, ul. Warszawska 19

Obróbka cyfrowa
Wszyscy używający aparatów cyfrowych, wszyscy chcący być z cyfrą za pan brat, muszą przyjść na ten warsztat! Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami obróbki cyfrowej obrazu. Zaprezentowana też zostanie cyfrowa przystawka do aparatu.
Liczba miejsc: 10 osób (dwa spotkania)
Warsztat: 14 września (sobota) ? 10:00-13:00, 20 września (piątek) 17:00-20:00 Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego, ul. Poleska 27


Dla zainteresowanych różnymi technikami fotograficznymi (płatne)*
*odbędą się, jeśli zgłosi się odpowiednia liczba chętnych*


Historyczne techniki fotografii (cyjanotypia, brąz Vandycka, emulsja fotograficzna)
?Uczestnicy podczas warsztatu zapoznają się z historycznymi technikami. Wykonają też prace w wybranej technice. ?
Liczba miejsc: 10-15 osób
Cena: 30 zł/os.
Warsztat: 8 września (niedziela), 12:00-16:00, Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości, ul. Warszawska 6 (III piętro)?

Mokry kolodion
Mokry kolodion to jedna z najważniejszych i najciekawszych technik fotograficznych o niepowtarzalnym charakterze. Polega na naświetleniu w aparacie fotograficznym szklanej płyty pokrytej warstwą kolodionu zawierającego substancję światłoczułą. Każdy z uczestników wykona samodzielnie zdjęcia tą metodą?
Liczba miejsc: 10 osób
Cena: 100 zł/os.
Warsztat: 21 września (sobota), 13:00-17:00, Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości, ul. Warszawska 6 (III piętro)

Fotografia analogowa
?Uczestnicy zapoznają się z tradycyjną formą fotografii, wywołają samodzielnie film, powiększą też zdjęcia w ciemni. Elementem warsztatu będzie też poznanie różnic między fotografią analogową i cyfrową oraz nabycie umiejętności podejmowania decyzji o wyborze techniki fotograficznej ? analogowej lub cyfrowej ze względu na wykorzystanie ich w pracy artystycznej bądź komercyjnej. ?
Liczba miejsc: 10-15 osób
?Cena: 30 zł/os. (trzy spotkania)
Warsztat: środy: 11, 18, 25 września, 17:00-19:30, Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości, ul. Warszawska 6 (III piętro)