INNE PRZEWIDZIANE WYSTAWY I DZIAŁANIA:

? ?Niespodzianka? - Do współpracy zaprosimy fotografa Grzegorza Dąbrowskiego. To widzowie podczas otwarcia wystawy zdecydują, które zdjęcia mają się na niej znaleźć. Wszystkie zdjęcia autora zostaną umieszczone w folderze w postaci pocztówek. Ściany galerii zostaną ponumerowane, tak, aby każdy z uczestników mógł ułożyć je wg własnego uznania. Dzięki temu widzowie będą czynnie uczestniczyć w tworzeniu wystawy, będą też jej kuratorami, dzięki ich wspólnej pracy powstaną wielobarwne ściany z fotografiami.

? ?Witryny? - Fotografie różnych autorów, których tematem będzie fotografia obrazująca tzw. życie ulicy, czyli dokumentująca wszystko to, co się dzieje dookoła. Prace zostaną umieszczone w witrynach sklepowych na głównej i najbardziej uczęszczanej ulicy w mieście ? na ulicy Lipowej.

? ?Zewnętrzne? - Będzie to cykl (7-10) wystaw, które zostaną umieszczone w przestrzeni miasta. Fotografie pojawią się np. na starych budynkach czy płotach ożywiając te miejsca. Ma to także zachęcić uczestników do spacerów po mieście i zaglądania w miejsca nieco oddalone od centrum.

? ?Fotokasty? - Alternatywne miejsca prezentacji fotografii w mieście - telewizory w barach i restauracjach, monitory w instytucjach, ekrany reklamowe, informacyjne etc. generalnie chodzi o miejsca, gdzie nieodpłatnie zarządcy, właściciele zgodzą się na wyświetlanie w wybranych godzinach fotograficznych zestawów, fotokastów (choć raczej bez dźwięku, chyba że są ku temu możliwości i taka ścieżka dźwiękowa nie zniknie w otaczającym hałasie).

? ?Retrofoto? - Wieczorny pokaz archiwalnych zdjęć z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Pokazowi będzie towarzyszyła muzyka grana na żywo.

? ?Fotogra miejska? - Będzie towarzyszyła wystawom w przestrzeni miejskiej.

? ?Fotofilmy? - Wieczór z 3 filmami o historii fotografii bądź prezentującymi poszczególnych fotografów.

? Projekt fotograficzno-muzyczny - Prezentacja prac i koncert - dźwięki warszawy, dźwięki trójmiasta.

? ?Piknik fotograficzny? - odbędzie się na zakończenie festiwalu. Wezmą w nim udział artyści, organizatorzy, przedstawiciele i pracownicy z poszczególnych instytucji, z którymi będziemy współpracować, mieszkańcy miasta, uczestnicy warsztatów, sponsorzy. W ramach pikniku odbędzie się m.in. pokaz slajdów z muzyką na żywo, ?portretowania na żywo?, czyli zrób sobie zdjęcie sam, z rodziną, z nieznajomym, z psem, rowerem, aktywność dla dzieci. Zaprezentowane będą też prace, które powstały podczas warsztatów organizowanych w ramach festiwalu.

? ?Fotomural? - W ramach festiwalu na ścianie jednego z budynków w Białymstoku powstanie mural nawiązujący tematycznie do tegorocznego festiwalu. Będzie ?wieczną? pamiątką w mieście. Artystę będzie można podglądać podczas pracy.

? ?Klasy i kółka foto? - Działanie adresowane do uczniów klas o profilu fotograficznym w szkołach w białymstoku a także uczestników kółek fotograficznych prowadzonych m.in. przez Młodzieżowy.

? Projekt fotograficzny T.Sikora/Karpowicz